Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Skuteczność tabletek

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
marcelinaem
Skuteczność tabletek

Ostatnio przyjmowałam tabletki przez 5 tygodni nie robiąc przerwy na krwawienie z odstawienia ponieważ wypadało w dzień mojej studniówki, skończyłam tabletki przyjmować wcześniej, ponieważ miałam wizytę u ginekologa na której musiałam zostać zbadana ze względu na moje problemy zdrowotne, krwawienie wystąpiło wcześniej i zakończyło się przed planowaną wizytą u lekarza. Kolejne opakowanie zaczęłam przyjmować po tygodniu w poniedziałek jak zawsze, ale zapomniałam przyjąć tabletki z 5 dnia 1 tygodnia i dopiero dzień później zażyłam dwie tabletki, przy poprzednich blistrach zdarzało mi się pominąć 2 tabletki w 1 i drugim tygodniu, nie współżyję z chłopakiem od kilku miesięcy ze względu na problemy z infekcjami z którymi regularnie chodzę do lekarza. Stąd moje pytanie czy teraz przy przyjmowaniu regularnie tabletek ochrona jest zachowana? Czy przez połączenie opakowań i wcześniejszą przerwę i pominięcia tabletek może być ona mniejsza?

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Połączenie opakowań nie

Połączenie opakowań nie wpływa na ochronę, więc tym bym się nieprzejmowana.
Jednak zapominanie o ich wzięciu może już powodować osłabienie działania.
Należy się dodatkowo zabezpieczać przez kolejnych siedem dni, jeśli zapomni się tabletki w pierwszym tygodniu. Potem nie ma już powodów do niepokoju.
Przeczytaj jeszcze dokładnie ulotkę, jak należy postępować w takich przypadkach.
Myślę, jednak że ochronę masz zapewnioną.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X