Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Rozwiązanie wątpliwości.

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Ciuciek
Rozwiązanie wątpliwości.

Witam, nazywam się Jakub.
Niedawno odbyłem swój pierwszy raz, podkreślając, że moja partnerka także.
Z góry prosiłem ją o określenie się czy chcę uprawiać seks czy nie, aby móc zorganizować jakąkolwiek antykoncepcje. Niestety moja połówka nie należy do tych otwartych, więc nie poinformowała mnie o chęci.
Nie rozpisując się za bardzo powiem, że wylądowaliśmy w łóżku bez zabezpieczenia.
Nie przerwałem błony dziewiczej partnerki, a sam wytrysk miał miejsce poza pochwą. Chciałbym zaznaczyć także, że dosyć wcześnie wyjąłem członka z obawy o powikłania.
Moja druga połówka od razu po "seksie" <bo trudno określić seksem stosunek bez penetracji> wzięła prysznic i umyła się dokładnie. Użyła żelu pod prysznic, który o ile się nie mylę nie jest zgodny z pH skóry.
Mam lekką obawę, przed niechcianą ciąża partnerki mimo wiedzy, że preejakulat, który posiada sam w sobie znikome ilości plemników, nie koniecznie mógł się "uwolnić", gdyż wyjąłem penisa wcześniej.
Moja druga połówka, miała prawdopodobnie dni niepłodne. Okres zaczyna jej się 20 sporadycznie, 23, a stosunek odbywał się 13.
Chciałbym jeszcze przeprosić za jakikolwiek brak pojęcia o współżyciu, ale mam dopiero 15 lat i niekoniecznie się na tym znam.

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.

Jesteś młodą osobą, która dopiero rozpoczyna swoją "przygodę" w sferze seksualnej. Może jeśli jak sam twierdzisz masz jeszcze znikome pojęcie na ten temat warto przemyśleć, czy nie lepiej byłoby poczekać z pierwszym stosunkiem seksualnym. Twoja partnerka jak również pokreśliłeś nie jest otwarta w tym temacie, więc może warto zacząć od rozmów i przełamywania lodów poprzez petting i odkrywanie siebie i swoich potrzeb powoli i rozważnie.
Generalnie w preejakulacie mogą występować plemniki, ale to, że jest ich mało nie oznacza, że nie będą zdolne do zapłodnienia. Ryzyko istnieje, choć trudno ocenić jak jest duże. Pozostaje poczekać cierpliwie na okres.
Nawet jeśli nie masz w planach stosunku, to pod wpływem chwili, emocji, podniecenia różnie może się zdarzyć, dlatego na przyszłość należy zawsze pamiętać o prezerwatywie.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Ciuciek
Już w miarę ok.

Mniej więcej 2 dni po stosunku partnerka doznała przed wczesnego, 1 dniowego okresu prawdopodobnie związanego z ogromnym stresem. Krwawiła w podobnych ilościach o doświadczał jej ból brzucha. Jutro powinna dostać miesiączki, a przed chwilą napisała mi, że krwawi i boli ją brzuch. Nie jest to raczej krwawienie implementacyjne. Za jakiś czas dopisze przebieg spraw. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X