Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Presja otoczenia

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
booka
Presja otoczenia

Chciałabym poruszyć problem, z którym nie zetknęłam się osobiście, ale sądząc po ilości podobnych wpisów na różnych forach internetowych, nie jest on rzadki wśród młodych ludzi. Otóż młode osoby (na ogół dziewczyny), często jeszcze nastolatki skarżą się na presję odnośnie seksu i pierwszego razu, z tym że nie jest to presja ze strony ich partnera/partnerki, tylko grona znajomych - koleżanek i kolegów. Powtarzają się opowieści o tym, jak znajomi straszą takie dziewczyny, że żaden "normalny" chłopak nie będzie chciał z nimi być, kiedy dowie się, że jeszcze z nikim nie spały, albo że bycie dziewicą w wieku np. 20 lat nie jest już normalne. Uważam, że powinniście poruszyć ten temat na prowadzonych przez Was w szkole zajęciach, ponieważ nikt nie ma prawa wypytywać i oceniać czyichś wyborów w tej kwestii - dla każdego normalne jest to, co sam uważa za najlepsze dla siebie. Moim zdaniem takie komentarze ze strony kogokolwiek, zwłaszcza wobec osób bardzo młodych, które nie zawsze są w stanie obiektywnie je ocenić, ocierają się o słowną przemoc seksualną.

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Dziękujemy Ci za Twoje

Dziękujemy Ci za Twoje spostrzeżenia i, że podzieliłaś się z nami swoją opinią.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
ze swojej strony mogę dodać,

ze swojej strony mogę dodać, że na warsztatach, które prowadzimy w szkołach, poruszamy takie tematy jak asertywność i zachęcamy młodzież do dyskusji.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

qwerty1994
Z perspektywy chłopaka

http://www.ponton.org.pl/pl/forum/temat/male-doswiadczenie

Zachęcam do zapoznania się z tym problemem z punktu widzenia 23-letniego chłopaka :)

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X