Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Preejakulat na prezerwatywie

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Gigi033
Preejakulat na prezerwatywie

Witam,
mam pytanie czy moje sytuacje są ryzykowne.
1 sytuacja miała miejsce pod koniec mojego okresu. Odbyłam wtedy stosunek zabezpieczony prezerwatywą, która nie pękła i nie zsunęła się i nie było wytrysku. Jednak przy zakładaniu prezerwatywy pomagałam chłopakowi i palcami złapałam prezewatywę, a póżniej zbiorniczek. Przed tą sytuacją dotykałam chłopaka i mógł wydzielić się preejakulat, ale na palcach mogły być znikome ilości płynu, gdyż złapałam go całą ręką, a nie tylko palcami. Ale też ciężko mi stwierdzić że ten preejakulat był na pewno.
2 sytuacja dotyczy pettingu i załóżmy że chłopak mógł dotknąć penisa w trakcie podniecenia, a później przejść do pettingu. Wydaje mi się że dotykał w tym czasie innych rzeczy tzn. materiałów, czy ciała. Ta sytuacja odbyla się w dni płodne.
Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko? Na pewno ilość preejakulatu była mała bo nie taka jaka wytwarza się bezpośrednio z penisa.
Pozdrawiam serdecznie.

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

nie jestem w stanie określić czy/ile preejakulatu zostało wprowadzone do pochwy, więc nie umiem stwierdzić, czy i jakie istnieje ryzyko. sądzę, że wilgoć bylabys w stanie wyczuć, a do zapłodnienia konieczna jest świeża, a więc mokra wydzielina.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Gigi033
Na pewno nie była to ilość w

Na pewno nie była to ilość w postaci kropli, ani takiej w jakiej wydobywa się z penisa. Zakładam że mógł być kontakt z preejakulatem, ale wytartym, roztratym.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X