Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Podoba mi się przyjaciółka?

8 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
shanerosie47
Podoba mi się przyjaciółka?

Witam. Nigdy nie czułam czegoś takiego do żadnej osoby, jednak od jakiegoś czasu zauważyłam, że podoba mi się moja przyjaciółka. Uwielbiam, kiedy mnie przytula lub kładzie głowę na moim ramieniu, czy chociażby patrzy i szczerze mówiąc byłam trochę zazdrosna, kiedy usłyszałam, że jakiś chłopak powiedział, że mu się podoba. Często myślę o niej i dla mnie jest idealna ze swoimi wadami. Często mam ochotę ją pocałować. Dzięki niej jestem szczęśliwa i ona sprawia, że mój dzień staje się lepszy. Już od jakiegoś czasu oswajam się z myślą, że mogą nie podobać mi się faceci, jednak to, że podoba mi się przyjaciółka jest dla mnie zupełnie nową sytuacją. Bardzo wstydzę się z nią o tym porozmawiać, zwłaszcza że kiedyś rozmawiałyśmy o tym, jaka byłaby jej reakcja, gdyby ktoś z jej bliskiego otoczenia zaliczyłby publiczny coming out. Powiedziała, że zaakceptowałaby to, bo to tak samo normalni ludzie, ale czułaby się niezręcznie, kiedy np. nocowałaby w tym samym pomieszczeniu z tą osobą. Moje pytanie brzmi: co powinnam zrobić? Czy to normalne, że podoba mi się przyjaciółka? Czy powinnam z nią porozmawiać? Boję się, że kiedy ona się dowie, to ją stracę. A może powinnam nic jej nie mówić? Chciałabym dodać też, że czasem naprawdę zdaje mi się, że ja też jej się podobam, ponieważ poświęca mi więcej uwagi, niż naszej wspólnej przyjaciółce, częściej się do mnie przytula, na długo zawiesza na mnie wzrok. Kiedyś mój starszy brat powiedział mi (on nic nie wie o moich przypuszczeniach, co do orientacji) że obie zachowujemy się jakbyśmy lubiły siebie bardziej i stwierdził, że jesteśmy lesbijkami. Czy naprawdę mogę też jej się podobać?
Pozdrawiam.

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.
Nie ma nic złego w tym, że podoba Ci się Twoja przyjaciółka. Jesteście ze sobą zżyte, pewnie długo się znacie, macie swoje wspólne tajemnice, masz do niej zaufanie, dobrze wam w swoim towarzystwie, więc to naturalne, że możesz czuć do niej coś więcej niż tylko przyjaźń. Decyzja należy do Ciebie, co powinnaś zrobić. Jeśli naprawdę jest Twoją przyjaciółką, to nie bój się, że ją stracisz. Może po twoim wyznaniu poczuć się niezręcznie i będzie potrzebować czasu, żeby się z tym oswoić, ale nie sądzę, aby odrzuciła od razu Twoją przyjaźń. Kwestia jest tego typu, co ona czuję i czy faktycznie odwzajemnia Twoje uczucie. Powinnaś zdać się na własne przeczucia, może dać sobie jeszcze chwilę na wybadanie jej uczuć. Może warto wrócić do wcześniejszej rozmowy o coming outcie i sprawdzić, czy coś się nie zmieniło w tej kwestii.
Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

madula89
Obrazek użytkownika madula89
Lepiej nie rób nic pochopnie.

Lepiej nie rób nic pochopnie. Poczekaj, przemyśl, zobacz jak się będzie rozwijała sytuacja. Jeśli Twoje uczucie się nie zmieni, spróbuj jakoś delikatnie wybadać, czy przyjaciółka lubi ciebie w ten sam sposób co ty ją. Jeśli nagle się ujawnisz i powiesz się, że ci się podoba, może się przestraszyć i zerwać kontakt.

Miłość żyje miłością, nie przysługa­mi i dobrodziejstwem. - Selma Lagerlöf

Marcinek23
Moim zdaniem nie warto psuć

Moim zdaniem nie warto psuć sobie przyjaźni...

juczi
Ciężko pomóc jeśli się Was

Ciężko pomóc jeśli się Was nie wiedziało razem, jak się zachowujecie, a jak przykładowo w towarzystwie innych osób. Sprawa jest na tyle delikatna, że o ile nie może nie zerwać przyjaźni to może Was mocno zdystansować do siebie.

Zareb
Zgadzam się z Marcinkiem,

Zgadzam się z Marcinkiem, lepiej nie iść w tę stronę i psuć sobie przyjaźni.

janeczek
Co racja to raacja niera są

Co racja to raacja niera są ważniejsze prorytety a przyjaźń jest jednym z nich.

Jagody goji berry 500

Paulina W
Obrazek użytkownika Paulina W
Po raz kolejny przypominamy -

Po raz kolejny przypominamy - to nie jest forum dyskusyjne. Odpowiedzi na pytania udzielają tylko edukatorki Pontonu.

Paulina - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X