Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Pierwszy raz i strach

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
mycha94
Pierwszy raz i strach

Cześć :)

Tydzień temu odbyliśmy nasz pierwszy stosunek. Był od z prezerwatywą, założoną od początku. Było to również jakiś tydzień przed miesiączką. Prezerwatywa się nie zsunęła i nie pękła. Wytrysku nie było, nie mogliśmy też "włożyć" całego penisa do pochwy, bo sprawiało mi to ból. Używaliśmy też lubrykantu na bazie wody.

Chodzi mi o to, że teraz czekam na ten okres, wiem, że prawidłowo założona gumka jest dobrym zabezpieczeniem, ale chyba pod wpływem tego, że to był pierwszy raz, to teraz się stresuje...

Rozmawiałam już z chłopakiem i na przyszłość oboje wolelibyśmy zabezpieczenie w formie tabletek, jednakże tamta sytuacja była takim spontanem.

Mam pytanie, czy jeśli wykonam test ciążowy tydzień po stosunku i kilka dni po spodziewanym terminie miesiączki to wynik będzie miarodajny?

Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

nie masz żadnych powodów do obaw. Postaraj się uspokoić i cierpliwie czekać na okres. Test będzie wiarygodny od dnia spodziewanej miesiączki, ale naprawdę nie ma potrzeby, żebyś go robiła.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X