Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Paniczny strach

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
natasza19
Paniczny strach

Witam. Mam 19lat i pisze tutaj ponieważ mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Chodzi o współżycie,od roku współżyje jednak nie jest to regularny sex przez mój strach. Odbywa się on co 4msc, a chciałabym częściej. Używamy z chłopakiem takiego zabezpieczenia jak prezerwatywa, które kupujemy w aptece. Nasz stosunek jest zawsze zabezpieczony prezerwatywa+stosunek przerywany. Potem sprawdzamy czy z gumka jest wszystko okej. Problem tkwi w tym,że ja się boję ciąży, że coś pójdzie nie tak podczas stosunku. Mam też schize że jeśli partner zakłada prezerwatywe to może dotknąć palcem na penisie prejakulatu i przeniesie go na gumkę. Bardzo się boję,ale chcę normalnie uprawiać sex. Przez mój strach, często spóźnia mi się okres i sobie wmawiam ciążę. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.

Jeśli tak bardzo Cię to przeraża i sama nie jesteś w stanie pokonać lęku to najlepiej jeśli porozmawiałabyś o tym z psychologiem.
Warto poznać genezę tak silnych obaw, dopiero wtedy można coś temu zaradzić.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X