Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Owulacja a antykoncepcja

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Lilu97
Owulacja a antykoncepcja

Witam, czy biorąc tabletki antykoncepcyjne jest możliwość owulacji? Dzisiaj boli mnie podbrzusze i jajniki, dokładnie tak jakbym miała owulacje. Ściągnęłam kalendarzyk i wg. Niego faktycznie dzisiaj mam dzien owulacji.
Nie wiedziałam, wcześniej o tym przez co z partnerem ocierałam się nago, narządami płciowymi w okolicach pochwy. Nie doszło do wytrysku, jedynie pewnie partner wytworzył preejkulat. Zastanawiam się czy w takim przypadku ciąża jest możliwa? Tabletki biorę juz kilka lat, ale nigdy nie zwracałam uwagi na to czy mam owulacje czy nie. Boje się, ze w takim przypadku ciąża jest możliwa, poniewaz teorerycznie mam dzisiaj owulacje

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.

W trakcie przyjmowania pigułek nie ma owulacji. Takie działanie mają właśnie pigułki, że hamują proces jajeczkowania. Zatem jeśli stosujesz je już kilka lat i bierzesz je regularnie to nie ma raczej takiej szansy, aby mogło dojść do zapłodnienia. Jeśli odczuwasz jakieś dolegliwości bólowe to zgłoś się na wizytę kontrolną do lekarza.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X