Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

"Odpowiedni wiek"

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
MartaKot
"Odpowiedni wiek"

Dobry wieczór!
Mam prawie 17 lat i jestem naprawdę dojrzała. Nie mowie tego, bo tak uwazam. Tak uwazaja moi rodzice, znajomi rodziców oraz wielu innych dorosłych. Jestem z moim chłopakiem od roku. Jestem pewna, że chcę uprawiać z nim seks. Kocham go, czuję, że on kocha mnie i udowadnia to na każdym kroku. Znam metody zabezpieczania. Chciałabym tylko dowiedzieć się jak odbierany jest wiek lat 17? Ponieważ czuję sie gotowa i wiem to, ale chciałabym wiedzieć jak ludzie widzą tę granicę. Czy mozna nazwać to "odpowiednim wiekiem"? Znam wszystkie te formułki o tym, że trzeba być gotowym psychicznie i tak dalej. Jestem. Jestem gotowa psychicznie, fizycznie. Kocham mojego chłopaka i podejmuję tę decyzję samodzielnie i świadomie. Czy 17 lat to "odpowiedni wiek"?
Pozdrawiam, czekam na odpowiedz.

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

w Polsce zgodnie z prawem współżycie jest dozwolone od ukończenia 15 roku życia. W żadnym innym ujęciu nie istnieje coś takiego jak "odpowiedni wiek" do rozpoczęcia współżycia. Jest to całkowicie indywidualna kwestia i każdy powinien taką decyzję podjąć samodzielnie, nie poddając się presji nikogo ani niczego. Skoro nie chcesz czytać "formułek", to możesz zapytać siebie, dlaczego zdecydowałaś się zadać na forum takie pytanie? Nie odbierz tego źle, to super, że do nas piszesz i podchodzisz do sprawy poważnie, ale może w takim razie warto wszystko jeszcze raz przemyśleć, skoro w Twojej głowie pojawiają się jeszcze pytania.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X