Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Na co zwracać uwagę przy pierwszym razie i podczas seksu w ogóle?

1 wpis / 0 nowych
ProCiewbor
Na co zwracać uwagę przy pierwszym razie i podczas seksu w ogóle?

Cześć. Z dziewczyną planujemy w najbliższym czasie odbyć nasz pierwszy stosunek, jako jedyne zabezpieczenie stosując prezerwatywę. Dotąd jedynie masturbowaliśmy się wzajemnie. Przed tym krokiem postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę na temat skutecznych metod zapobiegania ciąży i dopada mnie coraz więcej wątpliwości. Dotąd żyłem w przekonaniu, że prezerwatywa jest praktycznie niezawodnym sposobem, jednak szperając po różnych stronach zacząłem wątpić. Bardzo uspokoi mnie świadomość, że wiem na jakich mechanizmach opiera się skuteczność konkretnych metod zapobiegania ciąży. Stąd kilka pytań:

- co to jest wskaźnik Pearla i jaki wzór za nim stoi?
- co sprawia, że prezerwatywy są skuteczne? Gdzieś na tym forum przeczytałem, że jest to zasługa dwóch ich własności - po pierwsze faktu, że oczka w lateksie mają średnicę rzędu setnych mikrometra podczas gdy główka plemnika kilku mikrometrów, a po drugie, że pokryte są plemnikobójczą substancją. Czy da się tu powiedzieć coś więcej, bardziej konkretnie?
- Jeśli nie na niedoskonałości prezerwatywy, to na czym innym polegają przypadki zapłodnień mimo jej stosowania? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
- Czemu zawdzięczają swą skuteczność tabletki antykoncepcyjne? Czy przed rozpoczęciem ich stosowania konieczna jest konsultacja z lekarzem/lekarką? Jakie są potencjalne skutki uboczne ich stosowania?
- Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę podczas stosunku? Oboje podczas zbliżenia bardzo się stresujemy co znacząco obniża czerpaną z niego satysfakcję i obawiamy się, że ten stres może być dużą przeszkodą przy próbie penetracji, zarówno z jej strony, jak i z mojej. Dodam, że dziewczyna nie jest już dziewicą, jednak nie ma właściwie żadnego doświadczenia w seksie - dlatego choć nasza wiedza jest skromna i wymaga uzupełnienia, to kwestię defloracji można pominąć.

Wiem, że pytań jest sporo i są dość techniczne, dlatego nie oczekuję bardzo szczegółowych odpowiedzi, samo choćby podlinkowanie wiarygodnych (to jest moja największa obawa gdy szukam informacji w internecie - niewiarygodność zdobywanych informacji) materiałów źródłowych z których mógłbym dowiedzieć się więcej będzie dużą pomocą! :)
Z góry dzięki!

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X