Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Łączenie opakowań a plamienie/krwawienie

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
sheep
Łączenie opakowań a plamienie/krwawienie

Cześć,

Tak jak mi poradziła lekarka, łączę ze sobą 4 opakowania Yasminelle żeby uniknąć krwawienia przez 2 ostatnie tygodnie lipca. W tym momencie zaczęłam już 3 opakowanie tabletek.

Martwi mnie to, że od 5 dni mam niewielkie krwawienie. Zaczęło się od brunatnych plamień, teraz to już niewielkie krwawienie połączone w drobnym menstruacyjnym bólem brzucha.

Warto wspomieć, że od 2 tygodni przyjmuję lek Structum na kolana, i wzięłam 3 tabletki Dicloreum Retard, po którym dostałam ostrej biegunki i zaprzestałam branie.

Antykoncepcję przyjmuję raczej regularnie, chociaż 2 razy zdarzyło się, że nie wiele brakowało do przekroczenia 12 godzin różnicy w braniu tabletek.

I teraz moje pytania: czy mam powody do obaw jeżeli chodzi o to krwawienie? Czy jest to normalne i czy mogę się spodziewać, że niedługo przejdzie? Czy leki które biorą mogą mieć na to wpływ?

Dziękuję bardzo z góry za odpowiedź :)

Sheep

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

niestety nie znamy interakcji tabletek z każdym możliwym lekiem. Najlepiej, jeśli zgłosisz się po poradę do lekarza lub farmaceuty. Leki mogą mieć wpływ na działanie antykoncepcji.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X