Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Jak powstrzymać erekcje?

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
lopsuf
Jak powstrzymać erekcje?

Niedługo będę miał wizyte u endokrynologa z powodu problemów z tarczycą. Słyszałem że podczas pierwszej wizyty u endokrynologa trzeba zdjąć majtki a mam straszny problem z niechcianymi erekcjami. Robią mi się co chwile same od siebie nawet bez dotykania. Nie chcę żeby zrobiła mi się gdy będę rozebrany. Jak to powstrzymać? To naprawdę poważny problem.
Słyszałem że ten efekt robi się w trakcie dojrzewania a potem przechodzi ale ja jestem już prawie dorosły i nic się nie zmieniło. Kiedyś podczas badań przed szczepieniem miałem przez chwile zsunięte majtki (pozwoliłem to zrobić bo nic się nie działo podczas wizyty i myślałem że w takich okolicznościach to tym bardziej niemożliwe) i od razu jak lekarka mi je ściągnęła, zaczęło mi się powiększać. Jak tylko mi się podniósł to lekarka zasunęła je z powrotem ale na pewno to widziała.
Nie mogę się rozebrać przy lekarzu dopóki nie rozwiąże tego problemu. Nie chce żeby przez to jakieś problemy zostały nie wykryte i dlatego muszę koniecznie móc jakoś powstrzymać erekcje przynajmniej na czas samego badania.

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.

Nie da się powstrzymać erekcji tak po prostu. Możesz próbować skierować swoje myśli na inne tory. Jeśli o tym myślisz i cały czas się na tym skupiasz oraz boisz się, że ona się pojawi podczas badania, to tym bardziej do tego dojdzie.
To zupełnie naturalne i nie masz się czego wstydzić. Wiele osób tego doświadcza i trzeba to zaakceptować. To naturalna reakcja organizmu i nie ma w tym nic złego. To, że jesteś już prawie dorosły nie znaczy, że Twój organizm jeszcze nie dojrzewa. Jeśli nie masturbujesz się i nie masz regularnych stosunków seksualnych erekcje mogą pojawiać się częściej i samoistnie. To naturalne i nie masz powodu do wstydu z tego tytułu. Oznacza to, że Twój organizm prawidłowo się rozwija.
Twój lęk nie jest twoim sprzymierzeńcem.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

lopsuf
Byłem u endokrynologa i nie

Byłem u endokrynologa i nie było żadnego rozbierania ani obmacywania. Nie dotykała nawet szyi. Zapytała tylko o kilka rzeczy, ale ogólnie cała wizyta polegała na czytaniu różnych papierów i wypisywaniu nowych. Wychodzi na to że czeka mnie zażywanie tabletek przez całe życie.

Nie wiem o co chodziło z tym rozbieraniem. Lekarka mówiła mi że "mam się wymyć i założyć czystą bielizne". Myję się codziennie i zawsze zakładam nowe majtki więc na pewno nie chodziło o to że jestem brudny. Myślałem że chodzi o to że będzie badanie ze zdjętymi majtkami i że mi to powiedziała żebym się odpowiednio przygotował, ale nic takiego nie było.

W każdym razie u endokrynologa nie ma rozbierania. A ja i tak miałem erekcje (w ubraniu).

lopsuf
Chyba już wiem o co chodziło.

Chyba już wiem o co chodziło. Na kontrolnej wizycie było badanie włosów. Na szczęście miejsca intymne miałem zasłonięte i tylko podbrzusze było badane. To było bez sensu. Nic się nie zmianiło od ostatniego badania - mam tyle samo włosów ile miałem wtedy. Lekarka mogła się po prostu zapytać to bym powiedział że nic się nie zmieniło a nie ściągać mi majtki bez pytania.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X