Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Intersex (?) - boję się

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
CzłowiekZiemniok
Intersex (?) - boję się

Witam. Jestem chłopakiem (trans, przed jakimikolwiek procedurami). Powiedziałem jakiś czas temu rodzicom i mnie nie zaakceptowali. Ciężko mi z tym, ale nie o tym ten temat. Mam 17 lat.
Temat jest o tym, że mam pewne... ciekawe elementy wyglądu:
* szerokie ramiona, do tego stopnia, że nie mogę nosić większości damskich bluzek (nie żebym się skarżył)
* androgyniczna twarz - wiele razy słyszałem: "jak zdejmiesz okulary wyglądasz jak facet"
* włosy na klacie i brzuchu
* ciemne baczki sięgające prawie do szczęki, broda na szyi i szczęce, która odrasta po wyskubaniu i rzadki, czarny wąsik
* nieco wystające jabłko Adama - głos mam dość niski, a ostatnio gardło mnie strasznie mrowi i ciągnie w tym miejscu, a głos mi się załamuje
* wzrost - przerastam wszystkie dziewczyny i wielu chłopaków w klasie

Od kilku miesięcy miewam paskudne bóle brzucha, pod jajnikami, w dwóch symetrycznych miejscach. Robią się gorsze, jak się przegrzeję albo myślę o seksie (zimne prysznice pomagają). Mama oczywiście nie chce o niczym słyszeć, bo "jesteś dziewczynką i nigdy nie będziesz chłopcem". Martwię się, ale rodzice chyba boją się, że okaże się, że jestem intersex, a wtedy będą musieli zmienić swoje zdanie (a powiedzieli mi już bardzo wiele niemiłych rzeczy).

Ciekawostka: gdy mama była ze mną w ciąży miała robione USG. Powiedziano jej, że będę chłopcem, ale urodziłem się z cechami żeńskimi. Mama mi tłumaczyła, że " jak dziewczynka, to już zawsze będzie dziewczynka, a chłopcu jeszcze może odpaść". Obecnie, jak poczytałem o rozwoju cech płciowych w łonie, to wiem, że to nieprawda.

Druga ciekawostka: moja skóra jest w dwóch różnych kolorach - mam różnokolorowe plamy. Gdzieś czytałem, że to może oznaczać chimeryzm.

Co robić? Jak przekonać rodziców, by mnie wzięli na USG jamy brzusznej? Patologicznie się boją tego, żr mogę mieć cechy męskie.

Paulina W
Obrazek użytkownika Paulina W
Witaj,

Witaj,

Jeżeli masz bóle brzucha (od wielu miesięcy!), to koniecznie wybierz się do lekarza. Powiedz rodzicom, że potrzebujesz pójść do ginekologa, porozmawiaj z lekarką/lekarzem i może wyniki badań pozwolą na kontynuowanie rozmowy o interseksualności. Bardzo się cieszę, że pomino negatywnych komentarzy rodziny, jesteś pewny siebie i chcesz żyć tak, jak czujesz. Interseksualność jest normą, przypuszczalnie 1 na 1500 lub 2000 osób rodzi się z cechami męskimi i żeńskimi. To, że ludzie uznali, że istnieją tylko 2 płcie, jest dużym uproszczeniem. Może jeżeli faktycznie potwierdzi się, że jesteś osobą interseksualną, rodzicom łatwiej będzie zaakceptować transpłciowość?  Mam nadzieję, że kiedy będą mieli więcej informacji, będzie im i Tobie łatwiej.

Pozdrawiam,

 

Paulina - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X