Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Intersex (?) - boję się

1 wpis / 0 nowych
CzłowiekZiemniok
Intersex (?) - boję się

Witam. Jestem chłopakiem (trans, przed jakimikolwiek procedurami). Powiedziałem jakiś czas temu rodzicom i mnie nie zaakceptowali. Ciężko mi z tym, ale nie o tym ten temat. Mam 17 lat.
Temat jest o tym, że mam pewne... ciekawe elementy wyglądu:
* szerokie ramiona, do tego stopnia, że nie mogę nosić większości damskich bluzek (nie żebym się skarżył)
* androgyniczna twarz - wiele razy słyszałem: "jak zdejmiesz okulary wyglądasz jak facet"
* włosy na klacie i brzuchu
* ciemne baczki sięgające prawie do szczęki, broda na szyi i szczęce, która odrasta po wyskubaniu i rzadki, czarny wąsik
* nieco wystające jabłko Adama - głos mam dość niski, a ostatnio gardło mnie strasznie mrowi i ciągnie w tym miejscu, a głos mi się załamuje
* wzrost - przerastam wszystkie dziewczyny i wielu chłopaków w klasie

Od kilku miesięcy miewam paskudne bóle brzucha, pod jajnikami, w dwóch symetrycznych miejscach. Robią się gorsze, jak się przegrzeję albo myślę o seksie (zimne prysznice pomagają). Mama oczywiście nie chce o niczym słyszeć, bo "jesteś dziewczynką i nigdy nie będziesz chłopcem". Martwię się, ale rodzice chyba boją się, że okaże się, że jestem intersex, a wtedy będą musieli zmienić swoje zdanie (a powiedzieli mi już bardzo wiele niemiłych rzeczy).

Ciekawostka: gdy mama była ze mną w ciąży miała robione USG. Powiedziano jej, że będę chłopcem, ale urodziłem się z cechami żeńskimi. Mama mi tłumaczyła, że " jak dziewczynka, to już zawsze będzie dziewczynka, a chłopcu jeszcze może odpaść". Obecnie, jak poczytałem o rozwoju cech płciowych w łonie, to wiem, że to nieprawda.

Druga ciekawostka: moja skóra jest w dwóch różnych kolorach - mam różnokolorowe plamy. Gdzieś czytałem, że to może oznaczać chimeryzm.

Co robić? Jak przekonać rodziców, by mnie wzięli na USG jamy brzusznej? Patologicznie się boją tego, żr mogę mieć cechy męskie.

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X