Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

ellaone przy tabletkach antykoncepcyjnych

5 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
przestraszony007
ellaone przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam,
Pozwoliłem sobie na wiadomość, gdyż chciałem zapytac o poradę . W poprzednim cyklu byliśmy zmuszeni z partnerka do użycia antykoncepcji awaryjnej ellaone, później normalne krwawienie przyszło w terminie. Obecnie wspolzylismy z partnerka bez zabezpieczenia, bez wtrysku w środku, kobieta po ostatnim krwawieniu(odstawia na 7 dni tabletki) wróciła do regularnego brania tabletek, żadnej nie pominęła( wziela ich 6 o tych godzinach co zawzE) Czy ellaone w tamtym cyklu wpłynęła na to ze podczas tego blistra powinienem używać dodatkowo prezerwatywy? Czy antykoncepcja hormonalna w kolejnym cyklu(obecnym) od pierwszej tabletki jest zachowana? Tabletki to naraya.

Dziekuje za odpowiedz i proszę o poradę, bo mimo ze wiem ze ellaone powinno używać się maxymalnie raz podczas cyklu i 4 razy w ciągu roku rozważamy wzięcie teraz tabletki, gdyż nie wiemy czy antykoncepcja została zachowana czy ellaone z tamtego cyklu mogło warunkować korzystanie dodatkowo z prezerwatyw w obecnym cyklu, a nigdzie takiej informacji nie mogłem znaleźć.

przestraszony007
Zaznaczam ze współżylismy w

Zaznaczam ze współżylismy w dniu wzięcia 6 tabletki antykoncepcyjnej

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

skoro nigdzie nie mogliście znaleźć takiej informacji, to dlaczego wspolzyliscie bez zabezpieczenia? Seks to też odpowiedzialność, a narażanie partnerki na ciągłe zażywanie antykoncepcji awaryjnej mimo świadomości tego, że tak robić nie należy i że jest to szkodliwe, na pewno odpowiedzialne nie jest. Zastanawiam się, czy dziewczyna była u ginekologa i czy skonsultowała z nim swój przypadek, co jest wskazane. Antykoncepcja stosowana obecnie powinna działać prawidłowo. Pomyślcie poważnie o tym, czy jesteście już gotowi na seks, ponieważ antykoncepcja to nie zabawa, a już zwłaszcza ta awaryjna.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

przestraszony007
Bardzo Pani dziekuje za

Bardzo Pani dziekuje za odpowiedz. Chciałem, żeby dziewczyna po ostatnim cyklu udała się do ginekologa, nawet umówiłem i zapłaciłem wizytę, tym niemniej uznała ona, ze skoro krwawienie z odstawienia tabletek przyszło wtedy cl zwykle, trwało tyle samo, to wizyta nie ma racji bytu. Zdaje sobie sprawę z tej bezmyślności, jakkolwiek kuriozalnie to zabrzmi to naprawdę biorę za nią odpowiedzialność, straciliśmy teraz głowę o wiem se się to nie powtórzy. Korzystając z Pani uprzejmosci chciałem się upewnić, gdyż naprawdę nie możemy pozwolić sobie na dziecko, czy nie ma sensu w obecnym przypadku brania tabletki awaryjnej i czy antykoncepcja została zachowana? Czy przy kolejnych zbliżenia możemy uprawiać pełny seks z finałem w środku?

Dziekuje raz jeszcze za poświęcony czas pomoc i uspokojenie

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
wizyta u ginekologa w tym

wizyta u ginekologa w tym przypadku jest według mnie konieczna. My nie jesteśmy lekarzami, a dziewczyna wzięła już i tak zbyt dużą dawkę leków. Zdrowie jest o wiele ważniejsze niż przyjemność seksualna i takich spraw się nie bagatelizuje!

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X