Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Dni plodne i nieplodne

9 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
lenya1986
Dni plodne i nieplodne

Czemu uwazacie ze dni plodne i nieplodne sie nieda obliczyc?Jak kobieta ma niereguralny cykl to moze tak jest.Czy naprawde w dni nieplodne sie nie zajdzie w ciaze?Czy tabletki hormonalne antykoncepcyjne i tabletka Escapelle na jak dlugo moga kobiecie rozregulowac cykl?

Anka
Obrazek użytkownika Anka
RE: Dni plodne i nieplodne

Droga Lenyo,

da się przewidzieć dni płodne za pomocą tzw. metod obserwacji płodności z dość dużą pewnością, ale jeśli stosujesz te metody regularnie i dokładnie i bardzo dobrze je znasz.

Mówimy, że obliczanie niewiele daje. Tzw. kalendarzyk sam to za mało, bo organizm kobiety jest nieco bardziej skomplikowany - w grę wchodzą inne czynniki i nawet wyjście na dyskotekę do późna i picie alkoholu może lekko zaburzyć cykl. Trzeba połączyć analizę długości cyklu z analizą temperatury, sluzu czy szyjki macicy.

Więcej w artykule:

http://www.ponton.org.pl/readarticle.php?article_id=36

Jeśli na poważnie zainteresujesz się tymi metodami znajdziesz w książkach i na specjalistycznych stronach informacje jak postępować po odstawieniu pigułek.

Pozdrawiam.

Anka - edukatorka seksualna grupy Ponton


Porada wolontariuszek Pontonu nie zastąpi porady lekarzalekarki bądź innego specjalisty/tki.

Boanerges
RE: Dni plodne i nieplodne

Dni płodnych i niepłodnych w zasadzie się nie oblicza tylko ustala poprzez obserwację, a do tego są potrzebne minimum z trzech ostatnich cykli.

Nie ma odpowiedzi jak tabletki mogą rozregulować cykl. U jednych cykl zaczyna być regularnych u innych się rozregulowywuje, w każdym razie jest czasem problem przestawić się na metody naturalne.

Kalendarzyka nie używa się już od lat 70-tych.

Anka
Obrazek użytkownika Anka
RE: Dni plodne i nieplodne

Droga/i Boanerges,

odsyłam do regulaminu forum. Prosimy użytkowników o udzielanie sobie nawzajem rad poprzez Prywatne Wiadomości (mały przycisk "Send PM" na dole każdej wiadomości - na tym forum na pytania odpowiadają wolontariusze Pontonu.

Jeśli jesteś ekspertem/-ką od metod rozpoznawania płodności i chciałabyś odpowiadać na forum (nasza grupa nie specjalizuje się w tych metodach) napisz w tej sprawie do naszej koordynatorki na adres z podaniem swoich kwalifikacji.

Pozdrawiam.

Anka - edukatorka seksualna grupy Ponton


Porada wolontariuszek Pontonu nie zastąpi porady lekarzalekarki bądź innego specjalisty/tki.

Boanerges
RE: Dni plodne i nieplodne

Pozwolę sobie jeszcze na OT'a ;-)

Z regulaminem forum się zapoznałem, ale problem w tym, że własciwie tam są zapisy totalitarne i trudno tych zapisów nie złamać chyba, że zadaje sie pytanie ;-)

Pozwoliłem sobie przejrzeć wypowiedzi speców z pontonu i porównując z regulaminem i ideami jakie mają jakoby pontonowi przyświecać to w zasadzie nie zauważyłem by były przestrzegane te idee. Chętnie bym tu popisał zwłaszcza, że wiedza o NPR praktycznie tu zerowa, ale brak neutralności światopoglądowej tutaj mi nie odpowiada dlatego raczej jestem tu przelotnie ;-) Nie jestem ekspertem w NPR, ale mam wiedzę i to chyba dość sporą skoro umiem wyłapać błedy niejednego lekarza. ;-)

W zasadzie przy tym regulaminie nie ma sensu by istniało forum bo z definicji jest to wymiany mysli nawet gdyby miały być "neutralne światopoglądowo" to nadal powinno tak to funkcjonować. Powinniście postawić na zamieszczanie odpowiedzi za pomoca odpowiedniego skryptu poprzez który ludzie mogliby wysyłać zapytania. Uniknęlibyście problemów z "odmiennym sposobem myślenia" jak i mielibyście wszystko pod kontrolą ;-)

Jak dla mnie wpadliście jak wiele organizacji w pułapkę "neutralności", które same zapominają o byciu neutralnym skupiając się na innych.

Pozdrawiam
Boanerges

Anka
Obrazek użytkownika Anka
RE: Dni plodne i nieplodne

Nasze forum nie jest forum dyskusyjnym, ale poradniczym, kiedyś było na nim miejsce na dyskusje, ale zaatakowały je fanatyczne zwolenniczki NPR-u i zmieniliśmy regulamin. Nie mamy czasu ani chęci wdawać się w dyskusje światopoglądowe na tej stronie, bo nie temu ona służy a jest na takie dyskusje wiele miejsca w Internecie na innych stronach i forach.

Jeśli zajmujesz się NPR nie jesteś neutralny światopoglądowo - NPR to metody akceptowane przez Kościół katolicki, przewidujące abstynencję seksualną w okresach płodnych jeśli nie chce się zajść w ciążę. My propagujemy neutralne światopoglądowo właśnie metody rozpoznawania płodności (FAM), zezwalające na stosowanie innych zabezpieczeń w okresach płodnych.

Jest wiele stron i forów poświęconych NPR i odsyłam do nich, na pewno twoja wiedza się tam przyda. Osoby piszące do nas z prośbą o informacje o NPR odsyłamy do kursów, lektury i specjalistycznych forów.

Pozdrawiam.

Anka - edukatorka seksualna grupy Ponton


Porada wolontariuszek Pontonu nie zastąpi porady lekarzalekarki bądź innego specjalisty/tki.

Boanerges
RE: Dni plodne i nieplodne

Quote:
Anka napisał/a:
Nie mamy czasu ani chęci wdawać się w dyskusje światopoglądowe na tej stronie, bo nie temu ona służy a jest na takie dyskusje wiele miejsca w Internecie na innych stronach i forach.

Przepraszam ale czy udzielanie rzetelnej wiedzy musi się wiązać z bataliami światopogladowymi? Co ma technika do filozofii? Kiedy nie mam samochodu mówię, że nie mam samochodu, a nie że ta sytuacja jest lepsza albo gorsza bądź co powinienem zrobić by miec ten samochód - bo to jest łamanie zasad tzw. "neutralności".

Quote:
Anka napisał/a:Jeśli zajmujesz się NPR nie jesteś neutralny światopoglądowo

(...)

My propagujemy neutralne światopoglądowo właśnie metody rozpoznawania płodności (FAM), zezwalające na stosowanie innych zabezpieczeń w okresach płodnych.


Błąd tu już u samego założenia. To, że ktoś się wypowiada na jakiś temat nie znaczy że ktoś nie jest neutralny światopoglądowo czy to dotyczy NPR czy prezerwatywy. To Wy założyliście sobie aksjomat stwierdzający, że wypowiedzi w tym a tym temacie są neutralne a w tym i tym nie są. Przecież to parodia merytorycznej pomocy edukacyjnej.

Fakt czy ktoś nie jest neutralny światopoglądowo - jesli wogóle o tym możemy mówić - zachodzi tylko i wyłącznie w momencie propagowania go. Więc jeśli udzielasz Ty lub kto inny odpowiedzi na pytanie to odpowiada się na pytanie i jest ok natomiast kiedy dochodzi tu mówienie, że to powinna ta osoba robić albo nie robić bo to jest dobre a tamto złe jest dopiero tym złamaniem neutralności co moim zdaniem jest to na tym forum nie takie żadkie zachowanie ze strony Pontonowców - że tak się wyrażę. Dziwną jest zasadą określanie z założenia że pewne metody antykoncepcji nie są neutralne - myślałem że to się wiąże ze sposobem wyrażania myśli a nie z techniczną sprawą antykoncepcji ;-)

Boanerges
RE: Dni plodne i nieplodne

I jeszcze jedno - ciężko mówić, że to jest forum (z etymologi rynek, miejsce wymiany myśli) skoro możliwość odpowiedzi należy tylko do grupy Pontonowców. Wymiana myśli może dotyczyć równiez spraw stricte technicznych, a nie światopoglądowych jeśli ktoś tego nie rozgranicza bo np. nie widzi różnicy to ma problem ;-)

Anka
Obrazek użytkownika Anka
RE: Dni plodne i nieplodne

Również pozdrawiam i odsyłam do dyskusji na innych forach.

Każdy ma prawo w Internecie zakładać własne strony, pracować nad ich treścią i narzucać własne zasady. Jeśli tych zasad nie przestrzegasz, nie korzystaj z danej strony/forum.

Powodzenia.

Anka - edukatorka seksualna grupy Ponton


Porada wolontariuszek Pontonu nie zastąpi porady lekarzalekarki bądź innego specjalisty/tki.

Temat zablokowany

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

X