Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Czy miał prawo?

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Rinn
Czy miał prawo?

Cześć,
Ostatnio byłam u ginekologa po receptę na tabletki (biorę je już od jakiegoś czasu). Poprosił mnie o cytologię. Dałam mu kolposkopię zrobioną w innym kraju oraz polskie badania krwi specjalnie do tabletek. Wyśmiał mnie i powiedział, że "przyszłam jak do sklepu" i tabletek mo nie wypisze, bo on chce cytologię,a nie kolposkopię. Poprosiłam o samo skonsultowanie wyników kolposkopii. Język nie był przeszkodą - kolposkopia zawierała jedynie wywiad ze mną i zdjęcie szyjki. Powiedział ze mam nadżerkę, na prośbę o dalsze informacje, kazał mi opuścić gabinet. Czy miał prawo tak zrobić? Wolę nie wykonywać ponownie badania, każde badanie ginekologiczne to dla mnie ból i stres. Wiem, że to trudne pytanie, ale nie mam już kogo pytać...

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

lekarz nie miał żadnego prawa wyrzucać Cię z gabinetu. Najlepiej będzie jeżeli po prostu skonsultujesz się z innym specjalistą, my niestety lekarzami nie jesteśmy. Na lekarza możesz oczywiście złożyć skargę.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X