Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Brak Okresu

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim18
Brak Okresu

Witam. Mam 18 lat, zawsze miałam regularne miesiączki, od czasu jednak sytuacji gdy przyjmowałam leki dopochwowe, ponieważ mój ginekolog stwierdził lekką infekcję (zgłosiłam się do niego ponieważ miałam bardzo dużo przeźroczystego śluzu) mój cykl wydłużył się z 28 na 30 dni... Od zawsze moje okresy były bardzo regularne mogłam je sobie wyliczyć jak w zegarku. Od 2 lat mam też chłopaka, nie uprawialiśmy jednak seksu, ale lubimy się inaczej zadowolić, często rękoma... Po takich sytuacjach zdarzało się, że kiedy już umyłam ręce (ZAWSZE STARAŁAM SIĘ TO ROBIĆ DOŚĆ DOKŁADNIE) i wracałam do domu (mieszkamy od siebie jakieś 5km) czyli zajmowało mi to jakieś 15-20 min, sama dotykałam się w miejscach intymnych... Tak też zdarzyło się i tego miesiąca. Dziś mam 33 dzień cyklu i nie mam okresu co więcej nawet nie mam objawów które by go zapowiadały a zawsze te 4-3 dni przed bolą mnie piersi, mam wysyp trądziku, bóle menstruacyjne... Teraz nic. Zastanawiam się czy mimo tego, że myłam ręce itd. to plemniki mogły zostać np. pod paznokciami i być w stanie po takim czasie do zapłodnienia? Dowiedziałam się od was że plemniki nie żyją na ręce czy pościeli, że obumierają zazwyczaj po kilku minutach, że potrzeba duuużo spermy żeby były w stanie dłużej przeżyć na powietrzu. Jednak niepokoi mnie ten brak okresu. Dodam, że przez prawie cały miesiąc nie miałam większej ilości śluzu jak na owulację, taki śluz pojawił się dopiero 21 dnia cyku i skończył się jakieś 3 dni temu jednak nie mam pewności czy to na pewno była owulacja. Dodatkowo od 23 dnia cyku zaczęłam przyjmować 2 różne antybiotyki ponieważ wykryto u mnie Helicobactera, dołączyło do tego lekkie przeziębienie (katar). Nie wiem co mam już myśleć, zastanawia mnie ta myśl ewentualnych plemników pod paznokciami... Nigdy nie miałam takich opóźnień w okresie... Co to może oznaczać? Proszę o szybką odpowiedź i objaśnienie tego wszystkiego.

Aleksandra S
Obrazek użytkownika Aleksandra S
Witaj,

Witaj,
Jest dokładnie tak, jak czytałaś na naszej stronie - plemniki muszą znajdować się w spermie lub preejakulacie, żeby móc doprowadzić do zapłodnienia, do tego są bardzo delikatne, tym samym po myciu rąk, nawet pod paznokciami, nie ma takiej możliwości.
Miesiączka może spóźniać się z wielu przyczyn, np. przez stres, obniżoną odporność, infekcje, itd. Objawy "przed" też mogą być mniej lub bardziej odczuwalne w danym cyklu.

Aleksandra - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Anonim18
Rozumiem, a czy może być taka

Rozumiem, a czy może być taka możliwość że okresu po antybiotykach wgl nie będzie? Dziś mam 36 dzień cyklu i nadal nic... jeśli okres nie nadejdzie w ciągu np. dwóch tygodni to czy mam się udać do lekarza?

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X