Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Ból jednej piersi, obawy

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
sv a
Ból jednej piersi, obawy

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu założyłam temat ale nie znalazłam bardziej pasującej kategorii, mimo wszystko bardzo proszę o pomoc.

Otóż od kilku miesięcy, może czterech, boli mnie prawa pierś... na początku bolała mnie tylko przy dotyku ale ignorowałam to ponieważ juz mnie kiedyś tak bolały piersi... jednak od pewnego czasu (może to tez dlatego ze zaczęłam częściej o tym myślec i sie martwić) pobolewa mnie ona co jakiś czas sama, bez wcześniejszego dotknięcia..

Bardzo sie tym martwię ponieważ mam taka przypadłość ze zawsze w takich sytuacjach mysle o najgorszym, ze jakiś rak piersi czy cos... wiem ze powinnam iść do lekarza, juz sie nawet umówiłam ale termin mam dopiero na 30 sierpnia (odpłatnie....) ale ja chyba zwariuje do tego czasu....

Moim pytaniem jest: czy to normalne ze pierś tak czasem boli ? Czy inne dziewczyny tez tak maja ? O czym innym to może świadczyć ?? No i jak przestać sie martwić na zapas czymś takim ...?

Dodam jeszcze ze to chyba nie przez to ze rośnie, bo mam 20 lat, chyba ze jeszcze mogą w takim wieku rosnąć piersi ?

Paulina W
Obrazek użytkownika Paulina W
Witaj,

Witaj,

Wygląd i rozmiar piersi zmieniają się w ciągu całego życia. Ból może pojawiać się okresowo (u niektórych kobiet pojawia się w konkretnym momencie cyklu), ale nie powinien być długotrwały. Dobrze, że idziesz na wizytę! Postaraj się nie zadręczać do tego czasu, bo nie musi to być nic strasznego.

Pozdrawiam

Paulina - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X