Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Czy pierwszy raz musi być bolesny dla dziewczyny? Co zrobić, żeby nie był?

Pierwszy raz to ważne przeżycie i powinno być przyjemne i warte zapamiętania. Przede wszystkim trzeba porozmawiać o zabezpieczeniu, przeczytasz o antykoncepcji na naszych stronach. Chłopak może nawet przećwiczyć zakładanie prezerwatywy podczas masturbacji, aby czuć się pewniej. Dzięki temu odpadnie wam jeden element stresu

Dziewczyna sama pewnie się orientuje jaka jest jej błona dziewicza. Jeśli np. ma problemy z wsunięciem do pochwy tamponu lub palca bo odczuwa opór znaczy że błona jest gruba i zakrywa niemal całe wejście do pochwy. Wtedy można spodziewać się krwawienia i bólu. Ważne abyś był uważny i robił to powoli, a dziewczyna powinna być podniecona, bo wtedy pochwa robi się wilgotna, co ułatwia wprowadzenie członka.

Wiele dziewczyn ma rozciągniętą lub przerwaną błonę dziewiczą i nawet o tym nie wiedzą - może ją uszkodzić tampon czy palec lub nawet uprawianie sportu. Jeśli błona jest rozciągnięta, dziewczyna może w ogóle nie czuć bólu i nie krwawić. Można nawet się trochę przygotować i podczas pieszczot lub masturbacji ona lub ty możesz wsuwać palec do pochwy i lekko nim poruszać, to trochę rozciągnie błonę.

W rzadkich przypadkach błona jest tak gruba, że utrudnia penetrację, wtedy ginekolog może lekko ją naciąć.

Przyjmijcie taką pozycje jaka wam się podoba, choć na początek nie ma sensu wymyślać jakiś pozycji z Kamasutry. Jeśli ty jesteś na górze, ostrożnie wprowadzaj członek i umówcie sie, że ona da ci znak gdy ją będzie bolało. Dajcie sobie czas, jak się nie uda od razu, uda się za godzinę albo za kilka dni.

Może być dobrym pomysłem, żeby ona siedziała na tobie, wtedy ona kontroluje tempo i głębokość penetracji.

Jeśli było krwawienie wstrzymajcie się z kolejnym stosunkiem kilka dni.

Przeczytajcie nasze teksty, w tym szczególnie ten o
pierwszym razie.

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X