Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #5359

  kamila321
  Uczestnik

  Witam, wykonałam dzisiaj rano test z porannego moczu. Pojawiła się na nim tylko jedna kreska. Następnie po upływie jakiś 6 godzin podczas wyrzucania testu, zobaczyłam na nim delikatny cień drugiej kreski. To oznacza, że mogę być w ciąży?

  #5360

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  Nie, to nie oznacza, że możesz być w ciąży. Wynik testu należy odczytywać po upływie czasu określonego na opakowaniu (zwykle ok. 5 min). Następnie w teście zachodzą reakcje chemiczne, które sprawiają, że może się np. pojawić druga kreska, co wcale nie wynika z poziomu hormonu hCG w moczu i nie wskazuje na ciążę. Dlatego nie należy brać pod uwagę wyniku, jaki pojawi się na teście po upływie większej ilości czasu – jest on wtedy fałszywy. Informacja taka zawsze jest zawarta w ulotce dołączonej do testu.

  #5361

  kamila321
  Uczestnik

  1. Czyli ciążę mogę wykluczyć przy takiej sytuacji?
  2. Jeśli do ryzykownej sytuacji doszło 1 stycznia (był to mój 7 dzień cyklu przy cyklach 26 dniowych i miesiączce zakończonej 29 grudnia), wykonanie testu 10mlU 13 stycznia będzie wiarygodne? Owulację wedle kalendarzyka powinnam mieć 7 stycznia, lecz śluz płodny pojawił się 11

  #5362

  Olga
  Moderator

  Wynik testu jest wiarygodny najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki. Z tego, co rozumiem, obecny cykl rozpoczął się u Ciebie 26 grudnia. Jeśli masz 26-dniowe cykle, to kolejnej miesiączki powinnaś się spodziewać 20 stycznia. Dopiero wtedy wynik testu będzie wiarygodny.
  Mówiąc inaczej – gdyby wynik testu ciążowego wykonanego przed terminem spodziewanej miesiączki był pozytywny, byłby wiarygodny. Jeśli jednak wykonasz go jutro (przed terminem spodziewanej miesiączki) i będzie negatywny, to o ile miesiączka nie pojawi się w terminie, należałoby powtórzyć badanie po 20 stycznia.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.