Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6567

  PaniAngel
  Uczestnik

  Witam. Moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych i ich przechowywania. Producent sugeruje przechowywanie ich w temperaturze ponizej 30 stoni jednak podczas ostatniej fali upałow w moim domu temperatura nieraz bywala wyzsza, dochodzila do 35 stopni. Blister tabletek przechowuję na polce na ktora bezposrednio nie padaja promienie słoneczne w oryginalnym opakowaniu, jednak dopiero teraz zaczelam zastanawiac sie czy panujaca przez ostatnie 3 tygodnie wysoka temperatura nie oslabila ich dzialania lub czy nie sprawila ze byly calkoicie nie skuteczne. Wlasnie jestem w trakcie 7 dniowej przerwy, stąd moje pytanie, czy jesli tabletki z tego blistra nie byly do konca efektywne to po jakim czasie tabletki z kolejnego blistra będą zapewniac skuteczne dzialanie antykoncepcyjne?

  #6577

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  Jeżeli tabletki nie były bezpośrednio narażone na źródło ciepła, to nic nie powinno im się stać podczas ostatnich upałów. Ich działanie antykoncepcyjne powinno być zachowane. Tabletki zapewniają antykoncepcję od momentu rozpoczęcia ich stosowania.

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące temu przez  Olga.
  #6579

  PaniAngel
  Uczestnik

  Bardzo dziękuję za odpowiedz 🙂 czyli jesli temperatura dochodzila do 35 stopni w mieszkaniu ale promienie nie padaly bezposrednio na opakowanie wszystko jest w porzadku, dobrze zrozumialam? mam jeszcze jedno pytanie, w jaki sposob mogę transportowac tabletki antykoncepcyjne w upały? Czy jakies opakowanie termoizolacyjne wystarczy na dluzsza podroz ?

  #6580

  Olga
  Moderator

  Tak, wszystko powinno być z nimi w porządku.
  Tak, możesz trzymać leki w torbie termoizolacyjnej. Nie wkładaj ich jednak do lodówki.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.