Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6737

  rtrzy7373
  Uczestnik

  Już całkiem zwariowałam. Czytam w internecie, że plemniki są w stanie przeżyć w sprzyjających warunkach do 72h na powierzchni zewnętrznej wannie, podłodze i mogą kogoś zapłodnić po krótkiej chwili i na pewno może być jakiś który przeżyje a nie wszystkie umrą:( panicznie już się boje korzystać z łazienki… czy to jakoś zostało zbadane, że plemniki w temperaturze pokojowej 20 stopni umiera , albo pod czas kontaktu z wodą również? Stresuje się ogromnie, że może kiedyś przez przypadek można się zapłodnić…:((

  #6740

  rtrzy7373
  Uczestnik

  Doskonale zdaje sobie sprawę , że do zapłodnienia potrzeba wytrysku w pochwie albo prejakulatu. Tylko nie wiem czemu zapłodnienie może być też możliwe poprzez wytrysk na zewnątrz wejścia do pochwy? Czy wprowadzenie plemników na dłoni do pochwy niesie ryzyko ciąży?:((

  #6754

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  Plemniki nie są w stanie przeżyć ani na wannie, ani na desce toaletowej. W kontakcie z powietrzem momentalnie giną. Nie sposób więc również przenieść je na dłoni. W kontakcie z wodą plemniki również giną. Korzystanie z toalety nie niesie ze sobą żadnego ryzyka zapłodnienia.
  Zapłodnienie jest możliwe poprzez wytrysk na zewnątrz wejścia do pochwy, ponieważ plemniki mogą stąd łatwo dostać się do jej wnętrza. Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem na temat lęku przed zajściem w ciążę: http://ponton.org.pl/ciaza/lek-przed-zajsciem-w-ciaze/ .

  #6764

  rtrzy7373
  Uczestnik

  A czy da się jakoś przeczytać jakieś badania naukowe, albo zobaczyć film z mikroskopu jak z biegiem czasu plemniki tracą zdolność poruszania?

  #6767

  Olga
  Moderator

  Nie słyszałam, by jakiś naukowiec badał, ile dokładnie sekund żyje plemnik na powietrzu. Plemniki są jednak na tyle delikatnymi komórkami, że nie są w stanie przeżyć nawet kilku minut w innym środowisku niż w narządach rodnych.

  #6768

  rtrzy7373
  Uczestnik

  Więc skąd wiadomo, że plemniki są delikatne i giną od razu?

  #6783

  Olga
  Moderator

  Z obserwacji i badań nasienia pod innym kątem.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.