Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy

sasa2222
    Uczestnik

Mam pytanie. Mam 24 lata i jestem w sytuacji, w której jeszcze nie byłem w związku, ale mam możliwość zaczęcia życia seksualnego bez związku, dzięki aplikacjom randkowym (uciekałem od tego z różnych względów, mn. właśnie z obawy przed seksem. Teraz mi przeszło na dobre, ale zastanawiam się czy czekać, bo to się oddala na tzw. święty nigdy). Pytanie moje brzmi- czy nie wpłynie to na jakość późniejszych bliskich relacji? Nie ukrywam, ze trochę chciałbym zacząć jak większość moich rówieśników z kimś kogo się kocha, ale z drugiej strony popęd daje już o sobie znać.

Witaj.

Decyzja należy do Ciebie.
    Fizycznie i biologicznie nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby uprawiać seks. Ty decydujesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Czy chcesz czekać, bo wolisz współżycie będąc w relacji, czy wolisz seks bez zobowiązań?
    Nie wiem, co masz na myśli pisząc jakość bliskich relacji”?

Pozdrawiam.

sasa2222
    Uczestnik

Chodziło mi głównie o trwałość związku, jeżeli bym najpierw takie rzeczy zaczął bez wejścia w związek. Nie wiem, może są jakieś badania, w czasopismach z listy filadelfijskiej, na ten temat?

Nie ma związku między wcześniejszym uprawianiem seksu bez relacji a trwałością związków w ogóle.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.