Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6568

  lilsadie1
  Uczestnik

  Czy ginekolog może przepisać mi tabletki antykoncepcyjne mimo, że jeszcze nie współżyłam? Będę szła prywatnie i czy po cytologii i ewentualnie usg doktorka będzie wystarczająco pewna by przepisać lek? Mam 19 lat i jestem dziewicą, nie współżyłam i nie mam problemów z cyklem i hormonami ale błony już w zasadzie prawie nie mam bo uszkodził mi ją chłopak poprzez palce. Dziś ginekolog odesłał mnie z kwitkiem i kazał przyjść po 1 stosunku mimo iż powiedziałam, że chcę być dobrze zabezpieczona i pierwszy raz nie przechodzić ze stresem i potem traumą. Prosiłabym o wyczerpującą odpowiedź bo bardzo się tym stresuję i nie mam z kim porozmawiać, dziękuję!

  #6569

  lilsadie1
  Uczestnik

  Chodzi o to czy jak poproszę to doktor będzie przychylna temu a zależy mi na obyciu się bez badań szpitalnyc gdyż pracuję

  #6576

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  To świetnie, że chcesz zadbać o antykoncepcję zawczasu. O ile nie zagraża to Twojemu zdrowiu, lekarz ma obowiązek wypisać Ci receptę na antykoncepcję. Możesz zacząć przyjmować tabletki przed pierwszym stosunkiem – jest to nawet wskazane, ponieważ pierwszy raz również może skończyć się ciążą. Radziłabym udać się do innego lekarza.
  Do wypisania recepty na antykoncepcję hormonalną nie są potrzebne wyniki badań przeprowadzonych w szpitalu (o ile w wywiadzie lekarz nie stwierdzi nic niepokojącego).

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.