Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #4765

  bucheku
  Uczestnik

  Ostatnio kolega powiedział mi że pielęgniarki nie mogą robić badań intymnych, tylko lekarze. I że to jest molestowanie. A ja miałem dwie takie sytuacje.

  Najpierw w podstawówce, w trakcie lekcji trójkami zabierali nas do szkolnej higienistki i ona nas tam badała. Nie zbyt dokładnie, ale musieliśmy wszyscy rozebrać się nago i na samym początku przy ważeniu ona ściągnęła nam wszystkim napletki. W ogóle nikt nam nie powiedział że będziemy mieć jakieś badania, po prostu podczas lekcji weszła higienistka i zaczęła nas na nie zabierać.
  Ja się wstydziłem rozebrać przy innych a do tego w ogóle nie uprzedziła że zdejmie napletek na czas badań.

  Druga sytuacja była nie dawno w liceum. Też podczas lekcji, ale wychodziliśmy pojedynczo. Higienistka kazała się rozebrać do naga i zsunąć napletek (samemu). One podczas badań w ogóle nie dotykała penisa, dotknęła tylko mosznę (jądra) na chwilę. Potem właśnie kolega mi powiedział że to jest molestowanie bo tylko lekarze mogą robić badania intymne i że on się nie zgodził i nic się nie stało.

  Czy rzeczywiście takie badania mogą przeprowadzać pielęgniarki w szkołach, czy tylko lekarze? Czy to było molestowanie?

  Dodam że zwykle po badaniach w szkole dostawało się kartkę i trzeba było iść do przychodni. I tam lekarka badała dużo dokładniej i badała też narządy intymne, ale np. już nie ważyła.

  #4813

  Nie tylko lekarz może wykonywać takie badanie.
  Faktem jednak jest, że jeśli jakaś obca osoba (lekarz, pielęgniarka) bez podania przyczyny dotyka nas to nie jest to w porządku. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią to szkoła powinna powiadomić rodziców/opiekunów, że w tym i w tym dniu będzie przeprowadzone takie badanie i na czym ono będzie dokładnie polegać. Wychowawca/czyni klasy również powinna z wami na ten temat porozmawiać i uprzedzić was, że takie badanie będzie przeprowadzone. W innym przypadku macie prawo się na nie nie zgodzić.
  W przypadku kiedy jest to badanie, a lekarz bądź pielęgniarka podchodzą do tego profesjonalnie i nie czerpią z tego tytułu przyjemności trudno nazwać takie działanie molestowaniem. Na pewno jednak zostały przekroczone wasze granice, jeśli nie zostaliście o tym uprzedzeni i nie wiedzieliście po co to wszystko się odbywa.

  Pozdrawiam.

  #4891

  bucheku
  Uczestnik

  Słyszeliśmy że mają być jakieś badania w szkole, ale nie wiedzieliśmy kiedy ani co się będzie działo podczas nich.

  A czy ogólnie to jest ok że w podstawówce podczas tych badań było badane kilka osób naraz (z podziałem na chłopaków i dziewczyny)? Dla mnie to było bardzo wstydliwe.

  I chciałbym dowiedzieć się jeszcze jednej rzeczy. Z tego co wiem wszyscy chłopacy będą musieli iść na komisje wojskową i tam też będą jakieś badania. Słyszałem że tam też jest się nago tylko że cała ta komisja to wiele ludzi i oni wszyscy (również kobiety) będą się patrzeć jak badają. Będą też badać narządy intymne (np. ściągać napletek i dotykać jądra) i też będą badać kilku naraz.
  Chciałbym jakoś tego uniknąć, żeby przynajmniej nie musieć być nago przy całej tej komisji. Są jakieś sposoby żeby nie być badany nago przy komisji?

  #5039

  Olga
  Moderator

  Cześć,
  rzeczywiście wszyscy mężczyźni, którzy ukończyli 19 lat, muszą się stawić do kwalifikacji wojskowej. Jest to obowiązkowe i nie można tego uniknąć. Podczas kwalifikacji trzeba się rozebrać przed lekarzem. Powinny być jednak zapewnione intymne warunki.
  Jeśli chodzi o przywołaną przez Ciebie historię ze szkoły podstawowej, badania powinno się przeprowadzać w intymnych warunkach.

  #6385

  power46
  Uczestnik

  mi się wydaje że jednak to nie molestowanie zbadala i sprawdzała jądra czy nie ma czegoś niepokojącego

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.