Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy

Aniaa
    Uczestnik

Czy w przypadku, gdy jeszcze nie uprawiałam seksu z pełną penetracją, a już wielokrotnie podczas zbliżeń partner wkładał mi palce, to mogę mieć wykonane badanie dopochwowe? Jaka wówczas odpowiedzieć na pytanie ginekologa, czy jestem dziewicą?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Olga
    Moderator

Cześć!
    Wszystko zależy od tego, jaki masz hymen. Niektóre dziewczyny maja bardzo gruby i słabo rozciągliwy (wtedy może być problem z badaniem dopochwowym), a niektóre nie maja go prawie wcale. Jeśli chodzi o usg dopochwowe, to głowica jest mniej więcej grubości palców. Badanie może być trochę bolesne, bo głowica trochę rozciąga pochwę. Najlepiej skonsultować to indywidualnie z ginekologiem lub ginekolożką. Niech lekarz zadecyduje, czy można i czy trzeba wykonać takie badanie.
    Z kolei jeśli chodzi o dziewictwo, to warto mieć świadomość, że jest to wymysł społeczeństwa. To słowo dla każdego może oznaczać coś innego – dla jednych pierwszy seks to będzie masturbacja, dla innych – petting, a dla jeszcze innych – stosunek waginalny. Tak naprawdę to tylko Ty możesz zdecydować, jak interpretujesz pieszczoty, o których wspominasz. Myślę, że to też jest temat, który możesz poruszyć w rozmowie z lekarzem, jeśli zada pytanie o dziewictwo (swoją drogą – nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, żeby lekarz zadał pytanie “czy jesteś dziewicą”, raczej pyta “czy współżyjesz”, bo dla niego nie jest ważne Twoje dziewictwo, tylko fakt, czy uprawiasz seks z penetracją).
    O hymenie i dziewictwie więcej przeczytasz tutaj: http://ponton.org.pl/cialo/hymen-blona-dziewicza-dziewictwo/ .

Aniaa
    Uczestnik

Dziękuję za odpowiedź 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.