Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #7311

  Adxva
  Uczestnik

  Witam
  Od czerwca biorę tabletki antykoncepcyjne Vines. W poniedziałek 18.11 współżyłam a moim chłopakiem a następnego dnia we wtorek zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Wzięłam tabletkę dopiero w środę rano ale nie minęło więcej niż 12 godzin tylko 8/9. Na ulotce pisze ze jeśli minęło mniej niż 12 godzin to antykoncepcja nie jest zmniejszona. Lecz nie zastosowałam się do dalszych zaleceń ponieważ była to tabletka z ostatniego rzędu i nadal biorę tabletki tak jak brałam. Wczoraj znowu współżyłam z chłopakiem ale nie doszło do wytrysku. Czy jest szansa na bycie w ciąży? Dodam ze niedługo idę do ginekologa na wizytę kontrolna
  Proszę o szybka odpowiedz

  #7315

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  Czy dobrze rozumiem, że pominęłaś tabletkę z czwartego rzędu? Czy to była jedna z 4 ostatnich tabletek? Bo jeśli tak, to pominęłaś tabletkę placebo, co nie ma żadnego wpływu na działanie antykoncepcyjne leku.

  #7316

  Adxva
  Uczestnik

  Niestety nie była to tabletka placebo tylko żółta nie wywołująca miesiączkowanie

  #7319

  Olga
  Moderator

  Zgodnie z informacją w ulotce: “Jeśli przyjęcie tabletki jest opóźnione o mniej niż 12 godzin ochrona antykoncepcyjna nie jest zmniejszona. Należy przyjąć tabletkę, tak szybko jak tylko pacjentka sobie o tym przypomni, a kolejne tabletki należy przyjmować jak dotychczas o zwykłej porze”. A więc skoro wzięłaś tabletkę po 8-9 godzinach i następne przyjmujesz tak, jak do tej pory, to wszystko w porządku, antykoncepcja działa.

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 tygodni, 3 dni temu przez  Olga.
Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.