Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #7275

  Kiki223
  Uczestnik

  Witam, od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Nic się do tej pory nie działo. 25.10 zaczęłam nowy blister tabletek Vines. Jednak zachorowałam i od 28.10 musiałam brać antybiotyk byl to bodajże Amoksiklav nie sprawdziłam na ulotce jak ten antybiotyk moze wpłynąć na tabletki. Skończyłam brać antybiotyk 6.11 a dzień wcześniej uprawialam seks z prezerwatywa. 7.11 zauważyłam że lekko krwawie, następnego dnia nadal pojawiała się krew. Czy tabletki przestały działać i mogę być w ciąży?Czy to antybiotyk tak wpłynął i pojawiła się miesiączka? Czy mam przerwać branie tabletek?

  #7279

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  Skoro uprawiałaś seks z podwójnym zabezpieczeniem, to ciąża jest niemożliwa. Antybiotyk raczej nie powinien reagować z lekami antykoncepcyjnymi, ale przyjmowanie leków wraz z antykoncepcją trzeba każdorazowo skonsultować z lekarzem. Radziłabym skonsultować się z lekarzem, żeby określić przyczynę krwawienia.

  #7280

  Kiki223
  Uczestnik

  Jednak w Internecie przeczytałam że ten składnik antybiotyku może obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej oraz to krwawienie może być skutkiem obniżonej skuteczności, lecz nie wiem na ile jest to prawdą. Boję się że nie byłam w ogóle zabezpieczona jak chłopak chwilę wszedł we mnie bez prezerwatywy

  #7281

  Olga
  Moderator

  To kwestia do skonsultowania z Twoim lekarzem. Ja nie jestem lekarzem, nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie.

  #8235

  kordeath
  Uczestnik

  Witam🙂 mam również zapytanie odnośnie antybiotyku, a antykoncepcji. Biorę od 2 miesięcy Naraye Plus, a wcześniej minipigulke. Brałam od 3 lutego antybiotyk przez tydzień, dziś minęły 2 tyg od zakończenia antybiotyku, w międzyczasie miałam tabletki placebo, okres i już jestem na 9 tabletce kolejnego opakowania, czy dziś ochrona już jest zachowana? W ulotce naraya plus, ani Taromentinu nie ma nawet wzmianki o interakcjach, ale wolałam na czas obrania antybiotyku i tydzień po nim dodatkowo się zabezpieczać.
  Pozdrawiam

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące temu przez  kordeath.
  #8239

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  Antybiotyk raczej nie powinien reagować z lekami antykoncepcyjnymi, ale przyjmowanie leków wraz z antykoncepcją trzeba każdorazowo skonsultować z lekarzem. Jeśli czujesz potrzebę, żeby się dodatkowo zabezpieczyć, to nie ma przeciwskazań.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.