Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #7275

    Kiki223
    Uczestnik

    Witam, od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Nic się do tej pory nie działo. 25.10 zaczęłam nowy blister tabletek Vines. Jednak zachorowałam i od 28.10 musiałam brać antybiotyk byl to bodajże Amoksiklav nie sprawdziłam na ulotce jak ten antybiotyk moze wpłynąć na tabletki. Skończyłam brać antybiotyk 6.11 a dzień wcześniej uprawialam seks z prezerwatywa. 7.11 zauważyłam że lekko krwawie, następnego dnia nadal pojawiała się krew. Czy tabletki przestały działać i mogę być w ciąży?Czy to antybiotyk tak wpłynął i pojawiła się miesiączka? Czy mam przerwać branie tabletek?

    #7279

    Olga
    Moderator

    Cześć!
    Skoro uprawiałaś seks z podwójnym zabezpieczeniem, to ciąża jest niemożliwa. Antybiotyk raczej nie powinien reagować z lekami antykoncepcyjnymi, ale przyjmowanie leków wraz z antykoncepcją trzeba każdorazowo skonsultować z lekarzem. Radziłabym skonsultować się z lekarzem, żeby określić przyczynę krwawienia.

    #7280

    Kiki223
    Uczestnik

    Jednak w Internecie przeczytałam że ten składnik antybiotyku może obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej oraz to krwawienie może być skutkiem obniżonej skuteczności, lecz nie wiem na ile jest to prawdą. Boję się że nie byłam w ogóle zabezpieczona jak chłopak chwilę wszedł we mnie bez prezerwatywy

    #7281

    Olga
    Moderator

    To kwestia do skonsultowania z Twoim lekarzem. Ja nie jestem lekarzem, nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.